TFT Hile Tablosu – Şampiyon Çıkma Olasılıkları – İtem Listesi 9.24b

TFT Hile Tablosu (cheat sheet) çoğu oyuncunun hızlıca oyun hakkında bilgiler edinmesi için çıkarılan bir tablodur. Sadece oyuncuların TFT hakkında ki bilgilere hızlıca ulaşması ve oyunun belli kısımlarında neler yapabileceğini görmesini sağlar. Şampiyon çıkma olasılıkları ve havuzda bulunan şampiyon sayısı hakkında daha fazla bilginiz olacaktır.

TFT En iyi Komp listesinde kullanmanız gereken bilgilerini sizlerle paylaştım.

TFT Hile Tablosu

Şampiyonlar

Şampiyonlar hangi sınıfa ve elemente ait olduğunu gösteren tablo. Oyuna başlamadan önce hangi kompun hangi sınıfta olduğuna bakarsanız daha esnek bir komp yapma ihtimaliniz olur. Eğer şampiyonların hangi sınıfta olduğunu bilirseniz yaptığınız komptan farklı kompa geçmeniz size kalmış olur. TFT Hile Şampiyon tablosu.

TFT Hile Şampiyon Tablosu

TFT Şampiyon Çıkma Olasılıkları

Bu aşama oyun için gerçekten çok önemlidir. Çünkü aramanız gereken heroları bulmanızda sizlere yardımcı olacaktır. Mesela oyunda 6 tane olaf varsa sizin 7 level de olaf aramanız mantıksız çünkü bulamıcaksınız ve paranız boşa gidicektir. O yüzden rakiplerinizin haritalarına bakarak sahip oldukları heroları saymanız gerekmektedir.

TFT Şampiyon Çıkma Olasılıkları

İtemler

AMK KILICI – S Tier

Şuan metanın en güçlü itemidir. Bir çok kompta kullanılıyor. Koruyucu Melek ve Kanasusamış şuan oyunun en popüler komplarında kullanılan eşyalar.


Nişancı Yayı – S Tier

Runaanın Kasırgası ve Dev Katili yapımında kullanılan bu item Işık kompu, Gözü Dönmüş ve Yırtıcı kompları için vazgeçilmez.


Spatula – S Tier

Işık ve Sihirbaz Komplarının vazgeçilmez eşyası spatula. Bir çok kompun gidişatını belirleyen ve oyuna çok büyük etkisi olan bu itemi kesinlikle atlı karıncadan alın. Hiç bir işinize yaramasa bile rakabin almasını önleyin.


Tanrıçanın Gözyaşı – S tier

Bu eşya hem Sihirbaz kompu için hem Khazix Kompu için Hem de Kindred kompu için vazgeçilmez eşya. Şuan da metada bulunan Kindred kompunun kilit eşyası. Atlı Karıncada alınması gerekn net eşyalardan birisidir.


Dev Kemeri – A Tier

Pek bir + sı bulunmayan eşya. Karayel yapmak için alabilirsiniz. Eğer karşıda Işık kompu varsa Morello yapmak için kullanabilirsiniz.


Büyük Sopa – A Tier

Büyük sopa sadece Sihirbaz Kompunda etkili bir biçimde kullanılıyor. Onun dışında atlı karıncada almak için çok ta önemli değil.


Zincir Yelek – B Tier

Yine Ek olarak çok fazla ihtiyac duyulan bir eşya değil. Sadece Koruyucu melek ve Buz dogan eldiveni yapımında kullanılır. Onlarda oyun içinde illaki gelir.


İdman Eldiveni – B Tier

Şuan sadece Buz doğanda kullanabilirsiniz. Zaten muhtemelen tek tük oyun içinde gelir. Çok ihtiyac gerektiren bir eşya değil. Belki Gözü dönmüş kompu için alabilirsiniz spatula ile birlikte kullanmak için.


Megatron Pelerini – B Tier

Megatron pelerini aslında bir çok kompun içinde kullanılıyor. Fakat en önemli eşya olan Ejder pençesi artık popüleritesini yitirdiği için belkide alt sıralarda kaldı. Mistik bonusu gerekli büyü direncini sağlıyor.

Seviye

Level Sistemi çok önemli Hyper rolling yapıp oyuna devam edecekseniz bu sisteme dikkat etmelisiniz.

Altın

Ekonomizi takip edebilmeniz için yine bu sizin işinize yarıcaktır.

Turlar

Tur sistemi oyunun kontrolü için önemli bir faktör.