TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2 | ALPGAMER

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

TFT meta yeni yama ile , oyunda oynanan tft en iyi komp listesini tekrar değiştirdi. Çok fazla değişim olacak yeni itemlerle beraber yeni komplar ortaya çıkacaktır. Şuanda en güçlü complar şüphesiz Kolcu Zehir, Anti Meta Yasuo, 6 Alev, SinLand, Gölge Efendiler. 10.3 yamasının en güçlü komp sizlerle.

Bu kompların bazılarında Hyper rolling taktiği kullanacağınız bu yüzden bu taktiği okumanızda fayda var. TFT Hile Tablosu ile oyunun püf noktalarını hızlıca öğrenin. TFT En iyi İtemler yazımıza bakarak, oyunda ki en güçlü eşyalarla oynayın.

23.01.2020 Tarihinde güncellenmiştir. Yakın Zamanda Liste Değişecektir Profesyonel Oyuncuların Komp Oluşturmasını Bekliyorum.

TFT Meta En iyi Komp Listesi

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Kolcu Zehir | TFT En iyi Komp | S Tier

Tft en iyi komp

Kolcu kompozisyonları, Statik hançer Ashe veya Kritik Twitch ile zaman içinde birçok farklı yapı gördü, ancak kolcular oyuncuları her ikisi arasında iyi bir dengeyi bulduk.

Ne zaman yapılır

Kolcular eşyaya bağımlıdır, bu yüzden bu yapıyı sadece erken Statik Hançer yapabilirseniz veya daha sonra Twitch için iyi kritik itemlere sahipseniz yapmaya çalışın.

Erken Oyun

Erken oyunda, sadece kolcular ve gardiyanları arayın.

Geç Oyun

Oyun ortası için 4 kolcu ve 2 gardiyan ya da 2 kolcu , 2 yükseltilmiş birlik ve 2 gardiyan oynamaya çalışın. Mükemmel birimlere sahip olmanız pek olası değildir, bu nedenle tüm temel birimlerinizi bulana kadar bulabileceğiniz her şeyi kullanın.

EK TAVSİYELER

Statik Hançer, çizgi kazanmanıza yardımcı olacak erken bir oyun öğesinden daha fazlası olacak, kritik öğeler ise Twitch ile geç oyununuzu güçlendirecek. Oyunu kazanmanıza yardımcı olmak için bu iki taşıma arasında iyi bir denge bulun.

Leona ve Karma, Karma’nın yeteneğine sahip harika bir cephe ve dps sağladığı için, tüm temel birimlerinizi bulabilmeniz için ekibiniz için harika birimler olabilir.

Kendinizi Mistik’e eklemeniz gerektiğine karar verirseniz, Karma + başka bir birimi kullanabilir ve bunun yerine Malphite’yi çıkarabilirsiniz.


Anti Meta Yasuo | A Tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Riot Mortdog’un kendisi, Yasuo’nun ranger oyuncularını yendiğinde bir oyunu tweetlediğinden bu comp popülerliğe yükseldi. Bunun nedeni Yasuo’nun şampiyonu en çok eşya ile hedef alması ve onu direk katletmesi onu bir anti meta şampiyon haline getiriyor. Yasuo’nun en çok item içeren şampiyonu hedeflediği için oyuncular bu comp ile bu bilgiye karşı koyabilirler. Elemental altıgenler bir item olarak sayılır, bu nedenle iki item ve bir altıgen içeren bir ön cephe ünitesi Yasuo’nuzu nihai olarak tanklayabilir.

Ne Zaman Yapılır

Bu comp çok fazla temel item gerektirmez, ancak Yasuo’daki Koruyucu Melek ve Adaletin Eli eşyası bir şampiyonu kesmesi için yeterli olacaktır. Mahvolmuş Kralın Kılıcını yapacak eşyalarınız varsa, Azir için Aatrox veya Çöl için Kha’Zix’i de değiştirerek bu kompozisyonu daha da güçlü hale getirebilirsiniz.

Erken Oyun

Oyunun başlarında, Yasuo ve Leona’yı aramak istiyorsunuz. Diğer tüm birimler iyi çalışacak, ancak Renekton daha sonra Çöl’e Sivir sağlayacak.

Geç Oyun

Orta oyunda, ideal 6. üniteniz bir Janna olacak çünkü ekibinize hem bulut hem de mistik ekleyecek. Karma, daha fazla hayatta kalmak için Yasuo’ya bağlanabilir. Janna’yı bulamazsanız, bir Cloud Qiyana da iyi olur ya da bulabileceğiniz herhangi bir geçiş birimi çalışır.

Ek Tavsiyeler

Bu oyun oldukça yeni olduğu için, tartışmasız olabilir, ancak daha fazla kişi oynarsa, daha fazla kişi birimlerinize yarışacak ve diğer oyuncular buna göre sıralayacaktır.

Nami’yi bulursanız, Soraka’nın yerine geçebilirsiniz.

Bulut Lux’i bulabiliyorsanız, düşman ekiplerine bağlı olarak 4 bulut için 4 mistik de değiştirebilirsiniz.

Koruyucu Melek ve Adaletin eli ile Yasuo, nuke taşıyanlara yeterince hasar verecek ve herhangi bir hasar veya savunma amaçlı üçüncü eşya da işe yarayacak. Sivir, yalnızca fazladan eşyalarınız varsa belirtilmelidir, ancak Blademaster Azir veya Kha’Zix’i bulursanız, eşyalara da öncelik verebilirsiniz. Son olarak, Yasuo 3 çok uzaksa, Yasuo’dan bir Kha’Zix taşımasına geçiş yapabilirsiniz.


6 Alev | TFT Meta Comp | A Tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

6 Alev, 10.3 yamasında büyük ölçüde popüler hale geldi ve birçok savunma eşyası bulduğunuzda sağlam bir seçenek oldu. 6 Alev takım üzerinde büyük hasar verecek, bu yüzden çok sayıda savunma eşyası bulmak ekibinizin düşmanın yanması için yeterince uzun süre hayatta kalmasını sağlayacaktır.

Ne Zaman Yapılır

Çok fazla savunma eşyası bulduğunuzda veya Kindred veya Zyra gibi erken Alev birimlerini bulabildiğinizde.

Erken Oyun

Erken oyunda, Nasus veya herhangi bir gardiyan, daha sonra Amumu’ya gidecek savunma eşyalarınızı tutmak için gerçekten büyük bir yardım olacaktır. En kısa sürede 3 alev almaya çalışın ve kazanmaya başlayın.

Geç Oyun

Orta oyun boyunca kesinlikle Kindred + Varus combo’yu kullanmak istersiniz, çünkü bu orta oyunda kazanmada yardımcı olacaktır. Bir ön cephe hattı kullanmaya devam edin ve yavaşça 7 ve 8 seviyelerine çıkarken en iyi ünitelerinizi kullanmaya başlayın.

Ek Tavsiyeler

Kazanmak için tasarlandığından, Koruyucu Melek, Morellonomicon veya Iron Solari’nin Broşü gibi iyi genel eşyalar yapmak iyi olur. Tüm bu öğeler güçlü geç oyun ve alev birimlerini bulamasanız bile diğer kompozisyonlarda kullanılabilir.

Amumu kesinlikle bu yapının ana taşıyıcılarından biridir, bu yüzden kazanmak bir öncelik olsa da, bunu yaparak ekonominizi mahvetmeyin. 8. seviyeye ulaşmak ve bu efsanevi birimleri bulmak sizi ilk 3 veya ilk 2’ye itecektir.

Oyunun ortasında, 6 aleve geçişi kolaylaştırmak için gölge veya 4 kolcu gibi bulduğunuz birimlerle esnek olun. Tutmayacağınız birimlere fazla para yüklemeyin, çünkü ekonominizi mahvedecektir.


Sinland Hyperroll | TFT Best Comp | A Tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Hyperroll Orman her zaman güçlü kalmanın bir yolunu bulur ve bu varyasyonda klasik Diana Renekton combosu yapılcak, erken ve orta oyun için kullanılır ve geç oyunda, bu derlemeler ya bir Woodland’ı Zed ile değiştirerek 6 suikastçıya geçer veya bir Youmuu’nun Hayaletkılıcı’nı kullanarak.

Ne Zaman Yapılır

Renekton ve Diana çok erken bulursanız. Sadece ormanlık birimleriniz 3 yıldıza sahip olmak, orta oyunda hasar vuramayacağınızdan düşecektir. Bramble Vest, Renekton için de temel itemdir.

Erken Oyun

Diana ve Renekton’un yanı sıra ormanlık birimlerinize bakın. Kompun başarılı olması için Renekton ve Diana önceliklidir.

Geç Oyun

6. seviyeniz kurtlardan sonra, diğer oyunculardan çok daha geç olacak ve umarım çöl ve suikastçılar için Kha’Zix’i bulabilirsiniz. Onu bulamazsan, herhangi bir suikastçı koyabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler

Bu takım, erken set 2’deki eski “eggroll” kompozisyonuna benziyor. Diana ve Renekton’la olan ormanlık alanlar hala oldukça güçlü, ama eskisi kadar güçlü değil. Bu nedenle, Renekton ve Diana 3 yıldızını takımda hasar verecekleri için bulmanız gerekir.

Bu kompozisyonun amacı sadece hiperrollü değil, 6 suikastçıya geçmek için seviye 7 veya 8’e çıkabilmelidir. 8. seviyedeyseniz, Renekton ve Maokai ile 6 suikastçıyı tutmak için bir ormanlık alanı bırakabilirsiniz. Youmuu’nun Hayaletkılıcı’nı bulursanız, ormanlık sinerjinizi korumak için Renekton’a koyabilirsiniz.

Ayrıca, 7. seviyede bir Orman Lux’u gezerseniz, güzel 6 ormanlık alan için Neeko’yu arayabilirsiniz.

Formasyonda, takımınızın neye benzemesi gerektiğini oyunun sonuna koyuyoruz.


Gölge Efendi | TFT En Güçlü Komp | A Tier

Gölge Komp

Maksimum hasar çıktısı için 3 seviye Kindred yapmaya zorlayabilirsiniz. Ama Kindred’i 3 Seviye yapamazsanız geç oyunda tehlikeye girebilirsiniz. Artık 3 Shadow ile daha esnek komplar yapılabilecek. Bu esneklik sayesinde cok daha farklı komplar göreceğiz.

Ne Zaman Yapılır

Bu compun fayda etmesi için iyi itemlere sahip olmanız gerekiyor. Eğer Kindred için 2 Serap ve 1 Rabadonunuz olmayacaksa boşuna uğraşmayın. Bu kompozisyondan tam verim alabilmek için Atlı karınca turlarında doğru itemleri almalısınız. Mana ve Büyük Sopaya yoğunlaşın.

Erken Oyun

 Bu kompu yapabilmek için erken oyunda Gölge, ışık , alev, kolcu hatta orman sınıfında ki şampiyonları toplayabilirsiniz. Kısacası hangi şampiyonlar 2.seviye olduysa onun sınıfıyla erken oyunu atlatın. Tavsiyen alev sınıfı ile erken oyunu atlatmak. Varus en ideal tercih.

Geç Oyun

Orta oyunda 3 shadow bonusu ile yeteri kadar hasarınız olacaktır. Eğer Master yi bulamayacak gibiyeniz Veagir 2.seviye yapın ve bekleyin. Eğer Master yi bulursanız Veigar ile yer değiştirin. Ayrıca eğer Zyranız 3. seviye olacak gibiyse Annie ve ya Yorick yerine oyuna sokabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler

3. seviye Kindred, Sion ve ya Malzahar için zorlayabilirsiniz. Bu şampiyonların 3.seviyesi çok güçlü ve muazzam hasar veriyor. İtemleriniz Kindrede göre ayarlayabilirsiniz. Çünkü Kindred üzerine koyacağınız itemler diğer karakterlerede uygun eşyalar.

Çok fazla saldırgan itemimiz var. Lobiyi takip etmeyi unutmayın Ejder pençesine ihtiyacınız olabilir ve ya Hayalet dansçıya.


Malphon Brando | TFT Best Comp | A Tier

TFT Meta

6 büyücüyle karşılaştırıldığında, 3 büyücünün kompozisyonu çok daha güvenilirdir. Brand 3 büyücü yapısında çok güçlüdür. 3 büyücüyü kullanırken eşya transferleri daha kolaydır.

Ne zaman yapılır

Bu Compa oldukça kolay bir şekilde geçiş yapabilir, ancak Brand güçlü bir geç oyun taşıyıcısı olmak için çok fazla Aşırı büyük sopa gerektiriyor. Erken oyunda Okyanus, Alev ya da Ormancı bonuslarını kullanabilirsiniz.

Erken Oyun

Erken oyun da Geçici istediğiniz karakterleri kullanabilirsiniz. İleride satacağınız karakterin üzerine direk eşyalarınızı koyun ve erken oyunu kaznaın.

Geç Oyun

Orta oyun da orman ve alev şampiyonları ile ekonomizi yükset tutmaya çalışın. 50 altın üstü ekonomizin ile hızlıca 7. seviyeye ulaşın ver Brand bulmaya çalışın.

EK TAVSİYELER

Nami’yi bulmadan önce, 4 okyanus için Syndra’yı kullanabilirsin ve Qiyana dağ ise, Taliyah’la birlikte kullanabileceğini unutma.


Gökkuşağı Lux | B tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2
TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Bu kompozisyon, güçlü geç oyun takımlarına geçiş yapar. Birçok kompozisyona yönelebilir. Bu comp, Lux’daki ana taşımanızı korumak için mistik ile birlikte geç oyun gardiyanlarının yeteneklerini kullanmayı amaçlıyor. Geç oyun birimlerine böyle bir vurgu yaparak, erken ve orta oyun boyunca sizi taşımak için itemleri ve birimleri iyi bir şekilde anlamadığınız sürece, bu comp’i oynamak oldukça zor olabilir.

Ne zaman yapılır

Bu komp pek çok geç oyun birimine dayandığı için hayatta kalması oldukça zordur, ancak genel olarak, iyi bir başlangıç ​​yaparsanız ve sağlığınızı kaybetmeden çok fazla altın yapabilirseniz, Lux tabanlı comp oluşturmak ve denemek için devam edebilirsiniz.

Erken Oyun

Dikenleriyle birlikte, Zyra hala Morellonomicon’u tutmak için harika bir şampiyon ve Braum veya Nasus, ön çizgiyi kazanmak için Bramble Vest’i erken koymak için harika birimler.

Geç Oyun

Orta oyunda, sadece 4 Gardiyan elde etmek için değil, aynı zamanda itemlerinize bağlı olarak orta oyunu taşıyacak şampiyonlar aramalısınız.

EK TAVSİYELER

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Lux bulma durumunuza göre değişimler yukarıda ki gibidir.

Gölge Lux bulmak asıl amacınız ama eğer gelmesse;

  • Alev Lux = Varus oyunda Nautilus çıkacak
  • Elektric Lux = Ornn oyunda Kindred çıkacak
  • Orman Lux = İvern oyunda Kindred çıkacak
  • Bulut Lux = Janna Oyunda Kindred çıkacak
  • Kristal Lux = Ashe ve Taric Oyunda Nami ve Nautilus çıkacak.

Orman Hyper Roll | B Tier

Hyper Roll Comp

Orman hyper rool tekrar geri döndü, çünkü Neeko’ya buff geldi. Onu 3 yıldızla yaparsan son derece güçlü bir yaşıyıcı yapar. Ön çizgi için, Leona için hyper rool yapıyoruz. Ay için Karma, Mistik için Soraka ve ya Janna koyuyoruz.

Ne zaman yapılır

Çok sayıda orman şampiyonunu erkenden bulursanız bu komp için hyper roll yapabilirsiniz. Birçok şampiyonu doğal olarak bulmadan hyper roll yapabilirsiniz.

Erken Oyun

Erken oyun oldukça basit. Herhangi bir hyper roll comp gibi, orman birimleri ve Leona arayın. Alternatif olarak, ilk 3 minyon turu size çok fazla altın verdiyse çok fazla erken arama yapabilirsiniz.

Geç Oyun

Bir hyper roll comp olarak, sadece 6 veya 7 birim kullanarak kompunuzu tamamlamaya çalışmalısınız. 6 şampiyon ile orman, ay ve mistik yapabilirsiniz. 7’ye seviye atlayabiliyorsanız, Malphite, Amumu veya Nami gibi yüksek değerli birimler eklemeye bakın.

EK TAVSİYELER

Neeko sizin asıl taşıyıcınız için Karma’yı Neeko ile bağlantı kuracak şekilde konumlandırmayı unutmayın.

Eşyalar erken oyunda esnek olabilir, ancak Seraph, Neeko için en az 1 hasar itemi olarak öncelik verin. En az iki item verebilmelisiniz. Mücevherli Eldiven ile Serap Kesin olmalı.

Mistik birim için, Soraka’yı en ucuz ve hyper roll şampiyonu olduğu için önerdim. Janna veya Nami’yi bulursanız onlarıda ekleyebilirsiniz. Janna daha iyi oluyor. Çünkü karakterler daha fazla ayakta kalıyor.


Blender Azir | B Tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Nocturne’de olan bugların düzeltilmesi ve Nocturne’e gelen nerf ve buna ek olarak 10.3 yamasında Azir’e gelen buffla birlikte, birçok oyuncu kılıç ustası kompunda Nocturne yerine ana taşıyıcı herolarını Azir olarak oynamaya başladılar.Eğer erken oyunda spatula bulamayıp Mahvolmuş Kralın Kılıcı itemini Azir’e veremeseniz bile, 4 kılıç ustası ile birlikte ana yaşıyıcı rolunü Sivir üstleniyor.

Ne Zaman Yapılır ?

Eğer erken oyunda ortadan veya canavarlardan Spatula alabilirseniz;Kılıç ustası Azir, Blender Nocturne yerine çok güçlü bir değişim olabilir.Aslında iki kompta birbirine çok benzer, fakat erken oyunda bulduğunuz karakterlere göre iki kompada dönebilirsiniz.

Erken Oyun

Renekton , Azirle birlikte çöl buffını açmasından dolayı çok uyumlu bir çift olduğundan ve çok güçlü bir erken oyun kahramanı olduğu için çok güzel bir seçenek olacaktır.Zyra ise Annie ve Yorick bulmadan önce Efendi buffını açmanız için güçlü bir geçiş karakteri rolü üstleniyor.

Orta Oyun

Orta oyun için, öncelikli olarak azir ve gardiyanlar sayesinde dengeli bir ön ve arka saf kurmak sizin için daha sağlıklı olacaktır.Annie veya Yorick bulduktan sonra ise, Zyra ile birlikte efendi buffını açıp Gardiyanları oyundan çıkartıp daha fazla kılıç ustası kahramanı oyuna sokabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler

Efendi kahramanları bu komp için en önemli kahramanlardır. Bu kahramanlar sizin ön safınızı oluşturacağı için,bu kahramanları bulabilmek için stabil bir ekonomiye sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Eğer erken oyunda Spatula bulamayıp Mahvolmuş Kralın Kılıcı’nı yapamazsınız; kompunuzda Azir yerine Siviri ana taşıyıcı yapıp, kompunuza Azir yerine 7 levelde Yasuo’yu ekleyip, 8de de Soraka ekleyebilirsiniz.Eğer Mahvolmuş Kralın Kılıcını yaptıysanız, 8 levelda Taric,Amumu,Malphite gibi güçlü kahramanları 8 levelde sokabilirsiniz.


Gözüdönmüş Zehir | B Tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Bu komp tüm Gözüdönmüş kahramanlarına 25 Saldırı gücü kazandırıp, Gözüdönmüş buffının verdiği hedefini yanındaki hedeflere de dağılan çok fazla saldırı hasarı verir.Bu komp Olaf’ın ana taşıyıcı rolünün etrafında döner ve Demir Solari’nin Broşu iteminin yanyana duran tüm Gözüdönmüş herolarını güçlendirerek sizin zafere ulaşmanızı sağlar.

Ne zaman yapılır ?

Erken oyunda 3 Gözüdönmüş ve Elektrik bufflarını açabiliyorsanız bu kompu yapabilmeniz muhtemeldir.Ayrıca erken oyunda Demir Solari’nin Broşu itemini bulmak ya da erkenden Olaf bulup tüm itemleri Olaf’ın üzerine koymak oldukça önemlidir.Erken oyunda tüm Blender Azir kompu oyuncularını Spatulaları toplamışlar ise, Geç oyunda 6 Gözüdönmüş kahramanı oyuna sokup ortadan direkt olarak Gözüdönmüş Baltasını bekleyebilirsiniz.

Erken oyun

Bu komp için en ideal erken oyun başlangıcı, 3 Gözüdönmüş ve elektrik kahramanlarını oyuna sokarak başlamaktır.Eğer özellikle Jax’a Demir Solari’nin Broşu itemini vermişseniz, bu size erken oyunda çok kolay bir şekilde kazanma serisi sağlıcaktır.Eğer erken oyunda Mundo bulmuşsanız, Mundo’ya da koyabilirsiniz fakat Jax’a koymanız da sonradan satacağımızdan dolayı çok problem olmayacaktır.

Orta Oyun

6 levelde oyuna 6 Gözüdönmüş koyup, 7’de elektrik buffını açmanız sizin için daha etkili olacaktır.Eğer bu levellarda Gözüdönmüş Baltasını yaptıysanız,Jax’ı satarak 6 Gözüdönmüş ile birlikte Çöl buffını da açabilirsiniz.Level 8de ise Zehir buffını açmak için Singed ve Twitch arayın.

Ek Tavsiyeler

Olaf sizin geç oyun taşıyıcınız olacaktır bu yüzden ona erken oyunda itemleri koymanız sizin güçlü bir komp yapmanız için çok önemlidir.Fakat Demir Solari’nin Broşu itemi size erken oyunda kolayca kazanma serisi kazandırcağından dolayı Olaf’a muhteşem bir item yerleştirmesi yapmak yerine bu iteme öncelik vermeniz gerekmektedir.

Demir Solari’nin Broşu, kompun killit itemi ve bunun yanına Zeke’nin sancağını eklemeniz ekmeğinize yağ sürercesine size zafere kolayca götürür.

Gözüdönmüş Baltalı Kha’Zix’le birlikte, Çöl buffını açarken kompunuza ekstra bir yer daha açabiliyorsunuz.Bu kompta, büyücüleri counterlamak için Zehir buffını açmanız gerekir.


Ay Elektrik ZED | B Tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Ay Elektrik Zed kompu, oyuna Ay buffının eklenmesi ve bu buffın Elektrik kahramanlarının daha fazla kritik atmasına neden olduğundan dolayı hala güçlü bir opsiyon olarak devam ediyor.Bu kompu yapmak her ne kadar zor olsa da, eğer kendinize Zed bulmakta çok güveniyorsanız, bu komp hala geç oyunda aşırı güçlüdür.

Ne Zaman Yapılır ?

Bu kompu yaparken çok kolay bir şekilde başka bir kompada dönebilirsiniz.Fakat ideal başlangıç Volibear ve Ornn ile olacaktır.Eşya seçimi bu kompta çok esnektir.Amumu’nun üzerine koyacağınız eşyaları erken oyunda Nasus’un üzerine koyarak erken oyunu daha kolay bir şekilde geçirebilirsiniz.

Erken Oyun

Nasus, Amumu’ya koyacağınız itemleri erken oyunda koymak için en iyi seçimdir.Gardiyan ve Elektrik buffını açıp, ekonominizi yüksek tutmaya çalışın.

Orta Oyun

Orta oyunda, Zed bulana kadar iyi bir arka saf taşıyıcısı bulmakla beraber tüm Gardiyan kahramanlarını da toplayabilirsiniz.Bu arka saf taşıyıcısı Qiyana,Kha’Zix,Kindred veya Azir olabilir.

Ek Tavsiyeler

Bu komp erken oyunda Elektrik ve Gardiyan kahramanlarını kullanmaya dayanır.Eğer 9 level’a kadar çıkma ihtimaliniz varsa, Elektrik Lux arayabilirsiniz yada 8 levelda Volibear yer değiştirebilirsiniz.8 levelde, son kahraman olarak Amumu kullanabiliriz fakat onun yerini Taric veya Malphite gibi güçlü Gardiyan kahramanları da alabilir.


Ay ve IŞIK | B Tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Oynanış Rehberi Yakında


Ruhbağı Işık | A Tier

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Eski 6 ışık, ruhbağı da içerecek şekilde yenilendi. Ruhbağı son derece güçlü birı sınıf ve Lucian ile beraber taşımak çok daha olası hale geldi. Hyperrolling bu oyun için hala bir seçenektir, ancak geç oyun için Lucian’ı bulmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Senna’yı bir ışık birimi olarak kullanmak aynı zamanda seviyelerde kaldığınızda 6 ışığa geçiş yapmanıza yardımcı olabilir.

Ne Zaman Yapılır

Çok sayıda ışık şampiyonlarını bulduğunuzda ve ayrıca Lucian ve Senna için iyi eşyalarını bulduysanız.

Erken Oyun

Tüm ışıkları aç ve tüm 1 altın olan tüm şampiyonları seçebilirsin ve hyper roll yapmayı planlıyorsan seviye atlama. Erken ekonomi win streak ve ya lose streak yapabilirsiniz. Ama çok fazla hasar yemeyin.

Geç Oyun

Kurtlardan önce, 3 yıldız şampiyon yapamadıysanız, ancak yakınsanız, 6’ya kadar seviye atmadan önce biraz yuvarlayın. Bundan sonra, lobinin geri kalanıyla seviyelerde yetişmek için para biriktirin ve Lucian ve Yorick’i arayın.

Ek Tavsiyeler

Senna’nın üzerine koruyucu melek verin bu sayede Lucian’ın ruhu 3 saniye daha fazla hayatta kalır
Senna ve Lucian’ınızı konumlandırmayı unutmayın; böylece Senna’nın yeteneğini ve ruhsal özellikten faydalanın.

Gerekli Eşyalar

  1. Lucian: Mücevherli Eldicen, Ebedi Kılıç, Dev Katili
  2. Senna: Koruyucu Melek, Işık yapma itemi

Heli Nocturne | B Tier

tft Best Comps

Nocturne çok güçlü bir karakter olduğundan dolayı böyle bir takımı rahatça sırtlayabiliyor. Şuan oyunda bulunan En İyi kompların çoğunda nocturne karakteri mevcuttur.

Takım Açıklaması

4 Kılıç Ustası ve 3 Suikastçinin verdiği bonuslar ile Nocturne Helikopter gibi seri seri hem can çekiyor hem de rakiplerine olağanüstü bir hasar veriyor.

Ne zaman Yapılır

Oyun başında Spatula aldıysanız ve ya alabilecekseniz.

Erken Oyun

Diana ve Leblanc, Doğa Sakini ve Orman bonusları ile oynayın. Eşyaları Diana ve Leblance verin oyun ortasında zaten satıcaksınız.

Orta Oyun

Amacınız 7. seviyeye hızlıca gelmek bu yüzden hiç arama yapmadan hızlıca 7.seviyeye ulaşın ve Kha Zix bulmaya çalışın

EK TAVSİYELER

4 Kılıç Ustası yapmak zorunda değilsiniz. Eğer Kha Zix ile açamassanız, Aatrox kullanın.

2 Kılıç Ustası 4 Çölde açabilirsiniz. Azir ve Renekton bularak. Yasuo ve Janna yerine.


Çarpan Gözüdönmüşler|B Tier

Best Comp

Bu comp ekstra kazandığı 25 Saldırı gücü ve Sıçrama hasarları ile birlikte muhteşem bir birliğe dönüşüyor. Taşıyıcı Olaf olan bu compun bir kaç varyasyonu var.

Ne Zaman Yapılır

Bu komp erkenden elektrik ve dövüşcüleri bulduysanız yapılabilir. Demir solari ile birlikte erken oyunda Kazanma bonusu elde edebilirsiniz.

Erken Oyun

Volibear, Ornn, Renekton, Jax dörtlüsü ile beraber oynayın. Volibear üzerine İron solari koyun ve keyfinize bakın.

Geç Oyun

6 levelde eğer Olaf bulduysanız, 6 dövüşcü ile oynayın eğer bulamadıysanız, 5 dövüşçü , 2 elektrik ile oynayın. 7 Seviye ye geldiğinizde aratarak Olafı 2. seviye yapın. Geç oyunda Zed ve ya Kha zix sokabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler

İlk olarak Demir Solari yapın daha sonra Olaf itemlerini bulmaya çalışın. Bunları yaptıktan sonra Fazla eşyalarla Zeke ve ya Daha fazla İron solary yapın.

Gardiyan Elektrik | B Tier

Tft En iyi Komp

9.24 yaması ile güçlendirilen elektrik sınıfı erken oyunda da gücünü gösterebiliyor. Gardiyan bonusu ve 1 orta taşıyıcı ile geç oyuna geldikten sonra bulduğunuz Zed ile Birinci olma ihtimaliniz %85 gibi bir ihtimal.

Ne Zaman Yapılır

Eğer oyunun başlarında Ornn ve Volibear geldiyse bu kompa kolayca yönelebilirsiniz. Bir çok geçiş şampiyonu kullanabilirsiniz. Bir kaç şampiyonu 2 yıldız yaparak geç oyuna kadar ne kadar az hasar yerseniz o kadar iyi. Amacınız hızlıca 8. seviyeye ulaşmak ve Zed Aramak.

Erken Oyun

Erken oyun çok esnek olabilir. Azir ve yanına 1 şampiyon bularak oyuna devam edin. 2 yıldız yaptığınız şampiyonlar ile oynayın.

Geç oyun

Orta oyunda Gardiyan sınıfı ile Azir’i koruyarak oyuna devam edin. Eğer Azir bulamazsanız Senna ve ya hasar potansiyeli yüksek bir şampiyon ile oynayabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler

Azir bulmak çok önemli çünkü orta oyunda Gardiyan sınıfının hasarı yeterli olmuyor. Bu yüzden çok fazla hasar yemeyecek şekilde takımınızı şekillendirin.

Eğer durumunuz çok iyiyse ve kaybetmiyorsanız. Arama yapmadan hızlıca 9. seviyeye gidin ve Elektrik Lux bulmaya çalışın ve ya Yorick bulduysanız oyuna sokun.


Zehir Yırtıcı Hyper Roll | B Tier

Zehir Komp

Brand kompunun Counter kompu olarak ortaya çıktı. Kog Maw’ın vuruşlarının tetiklenmesinden dolayı çok hızlı bir şekilde rakip takımın bir çok şampiyonunu yok ediyorusunuz.

Takım Açıklaması

Hyper Rolling taktiği ile oyun başında Kog Maw’ı 3 lvl yapmaya çalışıyoruz. Kog Maw 3 olduktan sonra aramayı bırakıp hızlı bir şekilde 7 lvl e cıkıyoruz.

Ne zaman Yapılır

Oyun başında çok fazla Kog Maw bulduysanız ve çok fazla Tanrıçanın Gözyaşı eşyası varsa.

Erken Oyun

Kog Maw, Skarner, Rek Sai, Warwick bu şampiyonların hepsini toplayın eğer gelmesse Orman ve Doğa sakini ile oynayın.

Orta Oyun

Hyper rolling taktiğinden sonra Kog Maw, Reksai, Skarner, Warwick, Nocturne olarak oyuna uzun bir süre devam edin. 7 Lvl Olduktan sonra Singed Bulmaya çalışın ve ona morallemonikon verin.

EK TAVSİYELER

Şuan oyunda ki en güçlü komp Kog Maw bugunu kimse bilmiyor o yüzden seri yapın kompları.

Çelik bonusu oyunun kilit bonusu.


Gölge kolcular | B Tier |

TFT En iyi Komp 10.3 Meta Comp Best Comps Set 2

Maksimum hasar için Kindred kullanan 4 gölge kompunu açın . Ashe, özellikle kristal combo için Taric’i aldığınızda iyi bir ikinci taşıyıcınız oluyor. Oyunun sonlarında, Master Yi 3. taşıyıcınız olacaktır.

Takım Açıklaması

Oyun başında Alev herolarının hepsini alabilirsiniz. Taric ve Ashe Yerine Varus ve Zyra Koyabilirsiniz. Kompun asıl amacı Kindred’in Yüksek hasar vurmasını sağlamak.

Ne zaman Yapılır

Eğer Erken oyunda çok fazla Gözyaşı bulduysanız ve Kindred size geldiyse bu kompu yapabilirsiniz.

Erken Oyun

Bütün Alev herolarının toplayın hyperroling yapmanıza gerek yok ama 6. seviyede durup arama yapmalısınız.

Orta Oyun

Orta oyunda sahada Kindred’in yanında 1 kolcu daha olması gerekiyor. İstediğiniz kolcuyu kullanabilirsiniz. Ama tavsiye edilen Varus ve Ashe.

EK TAVSİYELER

İlk itemleri Kindred için topluyoruz daha sonra kalanlarla Ashe İtem yapacaksınız.

4 Gölge olasıya kadar 2 gölge de kalın. Master Yi bulduktan sonra takım düzenini değiştirin ve Master Yi oyuna sokun. Herhangi bir eşya verebilirsiniz Master Yi için.

Yorum Bırak