TFT En iyi Komp 10.1 Meta Best Comps Set 2

TFT‘ye gelen yeni yama ile değişen meta, oyunda oynanan tft en iyi komp listesini tekrar değiştirdi. Çok fazla değişim olacak yeni itemlerle beraber yeni komplar ortaya çıkacaktır. Şuanda en güçlü complar şüphesiz Işık, Azir ve Gözüdönmüşler. 10.1 yamasının en güçlü komp sizlerle.

Bu kompların bazılarında Hyper rolling taktiği kullanacağınız bu yüzden bu taktiği okumanızda fayda var. TFT Hile Tablosu ile oyunun püf noktalarını hızlıca öğrenin. TFT En iyi İtemler yazımıza bakarak, oyunda ki en güçlü eşyalarla oynayın.

10.01.2020 Tarihinde güncellenmiştir. Yakın Zamanda Liste Değişecektir Profesyonel Oyuncuların Komp Oluşturmasını Bekliyorum.

TFT En iyi Komp Meta Listesi


Blender Azir | Yeni | Best Comp | S Tier

Nocturne’de olan bugların düzeltilmesi ve Nocturne’e gelen nerf ve buna ek olarak 10.1 yamasında Azir’e gelen buffla birlikte, birçok oyuncu kılıç ustası kompunda Nocturne yerine ana taşıyıcı herolarını Azir olarak oynamaya başladılar.Eğer erken oyunda spatula bulamayıp Mahvolmuş Kralın Kılıcı itemini Azir’e veremeseniz bile, 4 kılıç ustası ile birlikte ana yaşıyıcı rolunü Sivir üstleniyor.

Ne Zaman Yapılır ?

Eğer erken oyunda ortadan veya canavarlardan Spatula alabilirseniz;Kılıç ustası Azir, Blender Nocturne yerine çok güçlü bir değişim olabilir.Aslında iki kompta birbirine çok benzer, fakat erken oyunda bulduğunuz karakterlere göre iki kompada dönebilirsiniz.

Erken Oyun

Renekton , Azirle birlikte çöl buffını açmasından dolayı çok uyumlu bir çift olduğundan ve çok güçlü bir erken oyun kahramanı olduğu için çok güzel bir seçenek olacaktır.Zyra ise Annie ve Yorick bulmadan önce Efendi buffını açmanız için güçlü bir geçiş karakteri rolü üstleniyor.

Orta Oyun

Orta oyun için, öncelikli olarak azir ve gardiyanlar sayesinde dengeli bir ön ve arka saf kurmak sizin için daha sağlıklı olacaktır.Annie veya Yorick bulduktan sonra ise, Zyra ile birlikte efendi buffını açıp Gardiyanları oyundan çıkartıp daha fazla kılıç ustası kahramanı oyuna sokabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler

Efendi kahramanları bu komp için en önemli kahramanlardır. Bu kahramanlar sizin ön safınızı oluşturacağı için,bu kahramanları bulabilmek için stabil bir ekonomiye sahip olmanız gerektiğini unutmayın.

Eğer erken oyunda Spatula bulamayıp Mahvolmuş Kralın Kılıcı’nı yapamazsınız; kompunuzda Azir yerine Siviri ana taşıyıcı yapıp, kompunuza Azir yerine 7 levelde Yasuo’yu ekleyip, 8de de Soraka ekleyebilirsiniz.Eğer Mahvolmuş Kralın Kılıcını yaptıysanız, 8 levelda Taric,Amumu,Malphite gibi güçlü kahramanları 8 levelde sokabilirsiniz.


Gözüdönmüş Zehir | Yeni | TFT Meta | S Tier

Bu komp tüm Gözüdönmüş kahramanlarına 25 Saldırı gücü kazandırıp, Gözüdönmüş buffının verdiği hedefini yanındaki hedeflere de dağılan çok fazla saldırı hasarı verir.Bu komp Olaf’ın ana taşıyıcı rolünün etrafında döner ve Demir Solari’nin Broşu iteminin yanyana duran tüm Gözüdönmüş herolarını güçlendirerek sizin zafere ulaşmanızı sağlar.

Ne zaman yapılır ?

Erken oyunda 3 Gözüdönmüş ve Elektrik bufflarını açabiliyorsanız bu kompu yapabilmeniz muhtemeldir.Ayrıca erken oyunda Demir Solari’nin Broşu itemini bulmak ya da erkenden Olaf bulup tüm itemleri Olaf’ın üzerine koymak oldukça önemlidir.Erken oyunda tüm Blender Azir kompu oyuncularını Spatulaları toplamışlar ise, Geç oyunda 6 Gözüdönmüş kahramanı oyuna sokup ortadan direkt olarak Gözüdönmüş Baltasını bekleyebilirsiniz.

Erken oyun

Bu komp için en ideal erken oyun başlangıcı, 3 Gözüdönmüş ve elektrik kahramanlarını oyuna sokarak başlamaktır.Eğer özellikle Jax’a Demir Solari’nin Broşu itemini vermişseniz, bu size erken oyunda çok kolay bir şekilde kazanma serisi sağlıcaktır.Eğer erken oyunda Mundo bulmuşsanız, Mundo’ya da koyabilirsiniz fakat Jax’a koymanız da sonradan satacağımızdan dolayı çok problem olmayacaktır.

Orta Oyun

6 levelde oyuna 6 Gözüdönmüş koyup, 7’de elektrik buffını açmanız sizin için daha etkili olacaktır.Eğer bu levellarda Gözüdönmüş Baltasını yaptıysanız,Jax’ı satarak 6 Gözüdönmüş ile birlikte Çöl buffını da açabilirsiniz.Level 8de ise Zehir buffını açmak için Singed ve Twitch arayın.

Ek Tavsiyeler

Olaf sizin geç oyun taşıyıcınız olacaktır bu yüzden ona erken oyunda itemleri koymanız sizin güçlü bir komp yapmanız için çok önemlidir.Fakat Demir Solari’nin Broşu itemi size erken oyunda kolayca kazanma serisi kazandırcağından dolayı Olaf’a muhteşem bir item yerleştirmesi yapmak yerine bu iteme öncelik vermeniz gerekmektedir.

Demir Solari’nin Broşu, kompun killit itemi ve bunun yanına Zeke’nin sancağını eklemeniz ekmeğinize yağ sürercesine size zafere kolayca götürür.

Gözüdönmüş Baltalı Kha’Zix’le birlikte, Çöl buffını açarken kompunuza ekstra bir yer daha açabiliyorsunuz.Bu kompta, büyücüleri counterlamak için Zehir buffını açmanız gerekir.


Ay Elektrik ZED | Yeni | A Tier

Ay Elektrik Zed kompu, oyuna Ay buffının eklenmesi ve bu buffın Elektrik kahramanlarının daha fazla kritik atmasına neden olduğundan dolayı hala güçlü bir opsiyon olarak devam ediyor.Bu kompu yapmak her ne kadar zor olsa da, eğer kendinize Zed bulmakta çok güveniyorsanız, bu komp hala geç oyunda aşırı güçlüdür.

Ne Zaman Yapılır ?

Bu kompu yaparken çok kolay bir şekilde başka bir kompada dönebilirsiniz.Fakat ideal başlangıç Volibear ve Ornn ile olacaktır.Eşya seçimi bu kompta çok esnektir.Amumu’nun üzerine koyacağınız eşyaları erken oyunda Nasus’un üzerine koyarak erken oyunu daha kolay bir şekilde geçirebilirsiniz.

Erken Oyun

Nasus, Amumu’ya koyacağınız itemleri erken oyunda koymak için en iyi seçimdir.Gardiyan ve Elektrik buffını açıp, ekonominizi yüksek tutmaya çalışın.

Orta Oyun

Orta oyunda, Zed bulana kadar iyi bir arka saf taşıyıcısı bulmakla beraber tüm Gardiyan kahramanlarını da toplayabilirsiniz.Bu arka saf taşıyıcısı Qiyana,Kha’Zix,Kindred veya Azir olabilir.

Ek Tavsiyeler

Bu komp erken oyunda Elektrik ve Gardiyan kahramanlarını kullanmaya dayanır.Eğer 9 level’a kadar çıkma ihtimaliniz varsa, Elektrik Lux arayabilirsiniz yada 8 levelda Volibear yer değiştirebilirsiniz.8 levelde, son kahraman olarak Amumu kullanabiliriz fakat onun yerini Taric veya Malphite gibi güçlü Gardiyan kahramanları da alabilir.


Ay ve IŞIK | Yeni | İlk 4 Garanti | S Tier

Oynanış Rehberi Yakında


Ruhbağı Işık | En Güçlü Komp | S Tier

Eski 6 ışık, ruhbağı da içerecek şekilde yenilendi. Ruhbağı son derece güçlü birı sınıf ve Lucian ile beraber taşımak çok daha olası hale geldi. Hyperrolling bu oyun için hala bir seçenektir, ancak geç oyun için Lucian’ı bulmak zorunda olduğunuzu unutmayın. Senna’yı bir ışık birimi olarak kullanmak aynı zamanda seviyelerde kaldığınızda 6 ışığa geçiş yapmanıza yardımcı olabilir.

Ne Zaman Yapılır

Çok sayıda ışık şampiyonlarını bulduğunuzda ve ayrıca Lucian ve Senna için iyi eşyalarını bulduysanız.

Erken Oyun

Tüm ışıkları aç ve tüm 1 altın olan tüm şampiyonları seçebilirsin ve hyper roll yapmayı planlıyorsan seviye atlama. Erken ekonomi win streak ve ya lose streak yapabilirsiniz. Ama çok fazla hasar yemeyin.

Geç Oyun

Kurtlardan önce, 3 yıldız şampiyon yapamadıysanız, ancak yakınsanız, 6’ya kadar seviye atmadan önce biraz yuvarlayın. Bundan sonra, lobinin geri kalanıyla seviyelerde yetişmek için para biriktirin ve Lucian ve Yorick’i arayın.

Ek Tavsiyeler

Senna’nın üzerine koruyucu melek verin bu sayede Lucian’ın ruhu 3 saniye daha fazla hayatta kalır
Senna ve Lucian’ınızı konumlandırmayı unutmayın; böylece Senna’nın yeteneğini ve ruhsal özellikten faydalanın.

Gerekli Eşyalar

  1. Lucian: Mücevherli Eldicen, Ebedi Kılıç, Dev Katili
  2. Senna: Koruyucu Melek, Işık yapma itemi

Orman Hyper Roll | New Comp | B Tier

Hyper Roll Comp

Orman hyper rool tekrar geri döndü, çünkü Neeko’ya buff geldi. Onu 3 yıldızla yaparsan son derece güçlü bir yaşıyıcı yapar. Ön çizgi için, Leona için hyper rool yapıyoruz. Ay için Karma, Mistik için Soraka ve ya Janna koyuyoruz.

Ne zaman yapılır

Çok sayıda orman şampiyonunu erkenden bulursanız bu komp için hyper roll yapabilirsiniz. Birçok şampiyonu doğal olarak bulmadan hyper roll yapabilirsiniz.

Erken Oyun

Erken oyun oldukça basit. Herhangi bir hyper roll comp gibi, orman birimleri ve Leona arayın. Alternatif olarak, ilk 3 minyon turu size çok fazla altın verdiyse çok fazla erken arama yapabilirsiniz.

Geç Oyun

Bir hyper roll comp olarak, sadece 6 veya 7 birim kullanarak kompunuzu tamamlamaya çalışmalısınız. 6 şampiyon ile orman, ay ve mistik yapabilirsiniz. 7’ye seviye atlayabiliyorsanız, Malphite, Amumu veya Nami gibi yüksek değerli birimler eklemeye bakın.

EK TAVSİYELER

Neeko sizin asıl taşıyıcınız için Karma’yı Neeko ile bağlantı kuracak şekilde konumlandırmayı unutmayın.

Eşyalar erken oyunda esnek olabilir, ancak Seraph, Neeko için en az 1 hasar itemi olarak öncelik verin. En az iki item verebilmelisiniz. Mücevherli Eldiven ile Serap Kesin olmalı.

Mistik birim için, Soraka’yı en ucuz ve hyper roll şampiyonu olduğu için önerdim. Janna veya Nami’yi bulursanız onlarıda ekleyebilirsiniz. Janna daha iyi oluyor. Çünkü karakterler daha fazla ayakta kalıyor.

Gökkuşağı Lux | En iyi Komp | New Comp | B tier

Bu kompozisyon, güçlü geç oyun takımlarına geçiş yapar. Birçok kompozisyona yönelebilir. Bu comp, Lux’daki ana taşımanızı korumak için mistik ile birlikte geç oyun gardiyanlarının yeteneklerini kullanmayı amaçlıyor. Geç oyun birimlerine böyle bir vurgu yaparak, erken ve orta oyun boyunca sizi taşımak için itemleri ve birimleri iyi bir şekilde anlamadığınız sürece, bu comp’i oynamak oldukça zor olabilir.

Ne zaman yapılır

Bu komp pek çok geç oyun birimine dayandığı için hayatta kalması oldukça zordur, ancak genel olarak, iyi bir başlangıç ​​yaparsanız ve sağlığınızı kaybetmeden çok fazla altın yapabilirseniz, Lux tabanlı comp oluşturmak ve denemek için devam edebilirsiniz.

Erken Oyun

Dikenleriyle birlikte, Zyra hala Morellonomicon’u tutmak için harika bir şampiyon ve Braum veya Nasus, ön çizgiyi kazanmak için Bramble Vest’i erken koymak için harika birimler.

Geç Oyun

Orta oyunda, sadece 4 Gardiyan elde etmek için değil, aynı zamanda itemlerinize bağlı olarak orta oyunu taşıyacak şampiyonlar aramalısınız.

EK TAVSİYELER

Lux bulma durumunuza göre değişimler yukarıda ki gibidir.

Gölge Lux bulmak asıl amacınız ama eğer gelmesse;

  • Alev Lux = Varus oyunda Nautilus çıkacak
  • Elektric Lux = Ornn oyunda Kindred çıkacak
  • Orman Lux = İvern oyunda Kindred çıkacak
  • Bulut Lux = Janna Oyunda Kindred çıkacak
  • Kristal Lux = Ashe ve Taric Oyunda Nami ve Nautilus çıkacak.

Malphon Brando | TFT Best Comp | B Tier

TFT Meta

6 büyücüyle karşılaştırıldığında, 3 büyücünün kompozisyonu çok daha güvenilirdir. Brand 3 büyücü yapısında çok güçlüdür. 3 büyücüyü kullanırken eşya transferleri daha kolaydır.

Ne zaman yapılır

Bu Compa oldukça kolay bir şekilde geçiş yapabilir, ancak Brand güçlü bir geç oyun taşıyıcısı olmak için çok fazla Aşırı büyük sopa gerektiriyor. Erken oyunda Okyanus, Alev ya da Ormancı bonuslarını kullanabilirsiniz.

Erken Oyun

Erken oyun da Geçici istediğiniz karakterleri kullanabilirsiniz. İleride satacağınız karakterin üzerine direk eşyalarınızı koyun ve erken oyunu kaznaın.

Geç Oyun

Orta oyun da orman ve alev şampiyonları ile ekonomizi yükset tutmaya çalışın. 50 altın üstü ekonomizin ile hızlıca 7. seviyeye ulaşın ver Brand bulmaya çalışın.

EK TAVSİYELER

Nami’yi bulmadan önce, 4 okyanus için Syndra’yı kullanabilirsin ve Qiyana dağ ise, Taliyah’la birlikte kullanabileceğini unutma.


Heli Nocturne | Güçlü Komp | A Tier

tft Best Comps

Nocturne çok güçlü bir karakter olduğundan dolayı böyle bir takımı rahatça sırtlayabiliyor. Şuan oyunda bulunan En İyi kompların çoğunda nocturne karakteri mevcuttur.

Takım Açıklaması

4 Kılıç Ustası ve 3 Suikastçinin verdiği bonuslar ile Nocturne Helikopter gibi seri seri hem can çekiyor hem de rakiplerine olağanüstü bir hasar veriyor.

Ne zaman Yapılır

Oyun başında Spatula aldıysanız ve ya alabilecekseniz.

Erken Oyun

Diana ve Leblanc, Doğa Sakini ve Orman bonusları ile oynayın. Eşyaları Diana ve Leblance verin oyun ortasında zaten satıcaksınız.

Orta Oyun

Amacınız 7. seviyeye hızlıca gelmek bu yüzden hiç arama yapmadan hızlıca 7.seviyeye ulaşın ve Kha Zix bulmaya çalışın

EK TAVSİYELER

4 Kılıç Ustası yapmak zorunda değilsiniz. Eğer Kha Zix ile açamassanız, Aatrox kullanın.

2 Kılıç Ustası 4 Çölde açabilirsiniz. Azir ve Renekton bularak. Yasuo ve Janna yerine.


Çarpan Dövüşcüler | A Tier

Best Comp

Bu comp ekstra kazandığı 25 Saldırı gücü ve Sıçrama hasarları ile birlikte muhteşem bir birliğe dönüşüyor. Taşıyıcı Olaf olan bu compun bir kaç varyasyonu var.

Ne Zaman Yapılır

Bu komp erkenden elektrik ve dövüşcüleri bulduysanız yapılabilir. Demir solari ile birlikte erken oyunda Kazanma bonusu elde edebilirsiniz.

Erken Oyun

Volibear, Ornn, Renekton, Jax dörtlüsü ile beraber oynayın. Volibear üzerine İron solari koyun ve keyfinize bakın.

Geç Oyun

6 levelde eğer Olaf bulduysanız, 6 dövüşcü ile oynayın eğer bulamadıysanız, 5 dövüşçü , 2 elektrik ile oynayın. 7 Seviye ye geldiğinizde aratarak Olafı 2. seviye yapın. Geç oyunda Zed ve ya Kha zix sokabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler

İlk olarak Demir Solari yapın daha sonra Olaf itemlerini bulmaya çalışın. Bunları yaptıktan sonra Fazla eşyalarla Zeke ve ya Daha fazla İron solary yapın.


Gardiyan Elektrik | A Tier

Tft En iyi Komp

9.24 yaması ile güçlendirilen elektrik sınıfı erken oyunda da gücünü gösterebiliyor. Gardiyan bonusu ve 1 orta taşıyıcı ile geç oyuna geldikten sonra bulduğunuz Zed ile Birinci olma ihtimaliniz %85 gibi bir ihtimal.

Ne Zaman Yapılır

Eğer oyunun başlarında Ornn ve Volibear geldiyse bu kompa kolayca yönelebilirsiniz. Bir çok geçiş şampiyonu kullanabilirsiniz. Bir kaç şampiyonu 2 yıldız yaparak geç oyuna kadar ne kadar az hasar yerseniz o kadar iyi. Amacınız hızlıca 8. seviyeye ulaşmak ve Zed Aramak.

Erken Oyun

Erken oyun çok esnek olabilir. Azir ve yanına 1 şampiyon bularak oyuna devam edin. 2 yıldız yaptığınız şampiyonlar ile oynayın.

Geç oyun

Orta oyunda Gardiyan sınıfı ile Azir’i koruyarak oyuna devam edin. Eğer Azir bulamazsanız Senna ve ya hasar potansiyeli yüksek bir şampiyon ile oynayabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler

Azir bulmak çok önemli çünkü orta oyunda Gardiyan sınıfının hasarı yeterli olmuyor. Bu yüzden çok fazla hasar yemeyecek şekilde takımınızı şekillendirin.

Eğer durumunuz çok iyiyse ve kaybetmiyorsanız. Arama yapmadan hızlıca 9. seviyeye gidin ve Elektrik Lux bulmaya çalışın ve ya Yorick bulduysanız oyuna sokun.


Gölge Efendi | A Tier

Gölge Komp

Maksimum hasar çıktısı için 3 seviye Kindred yapmaya zorlayabilirsiniz. Ama Kindred’i 3 Seviye yapamazsanız geç oyunda tehlikeye girebilirsiniz. Artık 3 Shadow ile daha esnek komplar yapılabilecek. Bu esneklik sayesinde cok daha farklı komplar göreceğiz.

Ne Zaman Yapılır

Bu compun fayda etmesi için iyi itemlere sahip olmanız gerekiyor. Eğer Kindred için 2 Serap ve 1 Rabadonunuz olmayacaksa boşuna uğraşmayın. Bu kompozisyondan tam verim alabilmek için Atlı karınca turlarında doğru itemleri almalısınız. Mana ve Büyük Sopaya yoğunlaşın.

Erken Oyun

 Bu kompu yapabilmek için erken oyunda Gölge, ışık , alev, kolcu hatta orman sınıfında ki şampiyonları toplayabilirsiniz. Kısacası hangi şampiyonlar 2.seviye olduysa onun sınıfıyla erken oyunu atlatın. Tavsiyen alev sınıfı ile erken oyunu atlatmak. Varus en ideal tercih.

Geç Oyun

Orta oyunda 3 shadow bonusu ile yeteri kadar hasarınız olacaktır. Eğer Master yi bulamayacak gibiyeniz Veagir 2.seviye yapın ve bekleyin. Eğer Master yi bulursanız Veigar ile yer değiştirin. Ayrıca eğer Zyranız 3. seviye olacak gibiyse Annie ve ya Yorick yerine oyuna sokabilirsiniz.

Ek Tavsiyeler


3. seviye Kindred, Sion ve ya Malzahar için zorlayabilirsiniz. Bu şampiyonların 3.seviyesi çok güçlü ve muazzam hasar veriyor. İtemleriniz Kindrede göre ayarlayabilirsiniz. Çünkü Kindred üzerine koyacağınız itemler diğer karakterlerede uygun eşyalar.

Çok fazla saldırgan itemimiz var. Lobiyi takip etmeyi unutmayın Ejder pençesine ihtiyacınız olabilir ve ya Hayalet dansçıya.

Gerekli Eşyalar

  1. Kindred: Serap, Rabadonun Şapkası
  2. Malzahar: Sojinin Mızrağı

Zehir Yırtıcı Hyper Roll | A Tier

Zehir Komp

Brand kompunun Counter kompu olarak ortaya çıktı. Kog Maw’ın vuruşlarının tetiklenmesinden dolayı çok hızlı bir şekilde rakip takımın bir çok şampiyonunu yok ediyorusunuz.

Takım Açıklaması

Hyper Rolling taktiği ile oyun başında Kog Maw’ı 3 lvl yapmaya çalışıyoruz. Kog Maw 3 olduktan sonra aramayı bırakıp hızlı bir şekilde 7 lvl e cıkıyoruz.

Ne zaman Yapılır

Oyun başında çok fazla Kog Maw bulduysanız ve çok fazla Tanrıçanın Gözyaşı eşyası varsa.

Erken Oyun

Kog Maw, Skarner, Rek Sai, Warwick bu şampiyonların hepsini toplayın eğer gelmesse Orman ve Doğa sakini ile oynayın.

Orta Oyun

Hyper rolling taktiğinden sonra Kog Maw, Reksai, Skarner, Warwick, Nocturne olarak oyuna uzun bir süre devam edin. 7 Lvl Olduktan sonra Singed Bulmaya çalışın ve ona morallemonikon verin.

EK TAVSİYELER

Şuan oyunda ki en güçlü komp Kog Maw bugunu kimse bilmiyor o yüzden seri yapın kompları.

Çelik bonusu oyunun kilit bonusu.


Brand In The House | B Tier

Sihirbazların popülerliğin artması, diğer sınıfların nerfler yemesinden kaynaklıdır. Sihirbazları engelleyebilecek çok fazla sınıf yok. Mistik bonusu ve ya Ejder Pençesi itemi kullanabilirsiniz fakat onlarda yetersiz kalıyor.

Takım Açıklaması

6 büyücüyle karşılaştırıldığında, 3 büyücünün kompozisyonu çok daha güvenilirdir. Brand bu kompta Ana taşıyıcı rolündedir. 3 büyücüyü kullanmak hem çok basit hem de eşya Brande eşya transferi yapmak çok kolay.

Ne zaman Yapılır

Komp oldukça kolay bir şekilde geçiş yapabiliyor ancak Brand, güçlü bir geç oyun için 3 tane büyük sopaya ihtiyacı var. Erken oyunu okyanus ve alev şampiyonları ile geçirmek kompun devamı için çok iyi olur.

Erken Oyun

Erken oyun için 1 altınlık geçici birimleri kullanabilirsiniz, ancak çok sayıda Zyra, Diana ve Vladimir bulursanız, geçişi daha kolay olacaktır.

Orta Oyun

Bu komp Brand tarafından taşındığından 7.seviyeye hızlıca çıkmalısınız, ekonominizi orman sınıfı ile yönetebilir ve az hasar alarak 7. seviyeye ulaşabilirsiniz.

EK TAVSİYELER

Eğer çok fazla Vladimir, Zyra ve Diana’yı hyper rolling yapabilirsiniz. Eğer 3 yıldız diana yaparsanız Gardiyan bonusundan vazgeçin ve 7. seviyede kalın. Daha sonra bütün şampiyonları 2 lvl yaparsanız 8. seviye olup 1 ek alev şampiyonu koyabilirsiniz.

Buzul Gözüdönmüş Zehir Yırtıcı | A Tier

TFT en iyi komp

Bu komp son zamanlarda çok popüler oldu. Olaf rakibi donduruyor ve zehir heroları rakiplerinin manalarını kırıyor. Bu komp Sihirbaz ve Zed Komplarına karşı inanılmaz güçlü. Bana kalırsa oynaması en eğlenceli TFT en iyi komplarından bir tanesi.

Takım Açıklaması

Kog’Maw 3 yıldız, Olaf ya da Singed sizin taşıyıcılarınız. Herhangi birine odaklasanızda kazanırsınız. Ayrıca bu kompun çok alternatifi var. Kristal – Yırtıcı – Zehir gibi.

Ne zaman Yapılır

Erken oyunda Yırtıcıları ve Gözüdönmüşleri bulduysanız ve haritanız Alev Haritasıysa düşünmeden yapabilirsiniz.

Erken Oyun

Çok fazla Kog’Maw bulduysanız paranızı saklayın ve kayalıklardan sonra hyper rolling taktiğini kullanın. 3 yıldız Kog’Maw oyunu taşır.

Orta Oyun

Gözü Dönmüşler orta oyunda çok güçlü. Eğer 1 lvl olaf bile bulduysanız itemleri koymaktan çekinmeyin.

EK TAVSİYELER

İlk olarak eşyaları Kog’maw’a göre alın daha sonra Olaf bulursanız ona göre itemlerinizi şekillendirin. Eğer 3.Kog’maw yaparsanız hiç düşünmeden itemleri yapıp verin.

Eğer oyunda Yırtıcılar çok güçlü onun için paranızı harcamadan hızlıca 8. seviyeye gidin.

Gölge kolcular | B Tier |

Maksimum hasar için Kindred kullanan 4 gölge kompunu açın . Ashe, özellikle kristal combo için Taric’i aldığınızda iyi bir ikinci taşıyıcınız oluyor. Oyunun sonlarında, Master Yi 3. taşıyıcınız olacaktır.

Takım Açıklaması

Oyun başında Alev herolarının hepsini alabilirsiniz. Taric ve Ashe Yerine Varus ve Zyra Koyabilirsiniz. Kompun asıl amacı Kindred’in Yüksek hasar vurmasını sağlamak.

Ne zaman Yapılır

Eğer Erken oyunda çok fazla Gözyaşı bulduysanız ve Kindred size geldiyse bu kompu yapabilirsiniz.

Erken Oyun

Bütün Alev herolarının toplayın hyperroling yapmanıza gerek yok ama 6. seviyede durup arama yapmalısınız.

Orta Oyun

Orta oyunda sahada Kindred’in yanında 1 kolcu daha olması gerekiyor. İstediğiniz kolcuyu kullanabilirsiniz. Ama tavsiye edilen Varus ve Ashe.

EK TAVSİYELER

İlk itemleri Kindred için topluyoruz daha sonra kalanlarla Ashe İtem yapacaksınız.

4 Gölge olasıya kadar 2 gölge de kalın. Master Yi bulduktan sonra takım düzenini değiştirin ve Master Yi oyuna sokun. Herhangi bir eşya verebilirsiniz Master Yi için.

Yorum Bırak