TFT En iyi Komp 9.23 Meta Comps Set 2

TFT‘ye gelen yeni yama ile değişen meta, oyunda oynanan tft en iyi komp listesini tekrar değiştirdi. Çok fazla değişim yok fakat sıralama değişimleri mevcut. Şuanda en güçlü kompozisyon şüphesiz Buzul Gözüdönmüşler kompozisyonu. 9.23 yamasının en güçlü heroları sizlerle.

Bu Kompların Bir çopunda Hyper rolling taktiği kullanacağınız bu yüzden bu taktiği okumanızda fayda var.

TFT En İyi Herolar Set 2

TFT Hile Tablosu

TFT En İyi Komp Listesi


Zehir Yırtıcı – TFT En Güçlü Komp

TFT En iyi Komp 9.23 Meta Comps Set 2

Brand kompunun Counter kompu olarak ortaya çıktı. Kog Maw’ın vuruşlarının tetiklenmesinden dolayı çok hızlı bir şekilde rakip takımın bir çok şampiyonunu yok ediyorusunuz.

Takım Açıklaması

Hyper Rolling taktiği ile oyun başında Kog Maw’ı 3 lvl yapmaya çalışıyoruz. Kog Maw 3 olduktan sonra aramayı bırakıp hızlı bir şekilde 7 lvl e cıkıyoruz.

Ne zaman Yapılır

Oyun başında çok fazla Kog Maw bulduysanız ve çok fazla Tanrıçanın Gözyaşı eşyası varsa.

Erken Oyun

Kog Maw, Skarner, Rek Sai, Warwick bu şampiyonların hepsini toplayın eğer gelmesse Orman ve Doğa sakini ile oynayın.

Orta Oyun

Hyper rolling taktiğinden sonra Kog Maw, Reksai, Skarner, Warwick, Nocturne olarak oyuna uzun bir süre devam edin. 7 Lvl Olduktan sonra Singed Bulmaya çalışın ve ona morallemonikon verin.

EK TAVSİYELER

Şuan oyunda ki en güçlü komp Kog Maw bugunu kimse bilmiyor o yüzden seri yapın kompları.

Çelik bonusu oyunun kilit bonusu.


Heli Nocturne – TFT En iyi Comp

TFT En iyi Komp 9.23 Meta Comps Set 2

Nocturne çok güçlü bir karakter olduğundan dolayı böyle bir takımı rahatça sırtlayabiliyor. Şuan oyunda bulunan En İyi kompların çoğunda nocturne karakteri mevcuttur.

Takım Açıklaması

4 Kılıç Ustası ve 3 Suikastçinin verdiği bonuslar ile Nocturne Helikopter gibi seri seri hem can çekiyor hem de rakiplerine olağanüstü bir hasar veriyor.

Ne zaman Yapılır

Oyun başında Spatula aldıysanız ve ya alabilecekseniz.

Erken Oyun

Diana ve Leblanc, Doğa Sakini ve Orman bonusları ile oynayın. Eşyaları Diana ve Leblance verin oyun ortasında zaten satıcaksınız.

Orta Oyun

Amacınız 7. seviyeye hızlıca gelmek bu yüzden hiç arama yapmadan hızlıca 7.seviyeye ulaşın ve Kha Zix bulmaya çalışın

EK TAVSİYELER

4 Kılıç Ustası yapmak zorunda değilsiniz. Eğer Kha Zix ile açamassanız, Aatrox kullanın.

2 Kılıç Ustası 4 Çölde açabilirsiniz. Azir ve Renekton bularak. Yasuo ve Janna yerine.

Brand In The House – TFT En iyi Komp

TFT En iyi Komp 9.23 Meta Comps Set 2

Sihirbazların popülerliğin artması, diğer sınıfların nerfler yemesinden kaynaklıdır. Sihirbazları engelleyebilecek çok fazla sınıf yok. Mistik bonusu ve ya Ejder Pençesi itemi kullanabilirsiniz fakat onlarda yetersiz kalıyor.

Takım Açıklaması

6 büyücüyle karşılaştırıldığında, 3 büyücünün kompozisyonu çok daha güvenilirdir. Brand bu kompta Ana taşıyıcı rolündedir. 3 büyücüyü kullanmak hem çok basit hem de eşya Brande eşya transferi yapmak çok kolay.

Ne zaman Yapılır

Komp oldukça kolay bir şekilde geçiş yapabiliyor ancak Brand, güçlü bir geç oyun için 3 tane büyük sopaya ihtiyacı var. Erken oyunu okyanus ve alev şampiyonları ile geçirmek kompun devamı için çok iyi olur.

Erken Oyun

Erken oyun için 1 altınlık geçici birimleri kullanabilirsiniz, ancak çok sayıda Zyra, Diana ve Vladimir bulursanız, geçişi daha kolay olacaktır.

Orta Oyun

Bu komp Brand tarafından taşındığından 7.seviyeye hızlıca çıkmalısınız, ekonominizi orman sınıfı ile yönetebilir ve az hasar alarak 7. seviyeye ulaşabilirsiniz.

EK TAVSİYELER

Eğer çok fazla Vladimir, Zyra ve Diana’yı hyper rolling yapabilirsiniz. Eğer 3 yıldız diana yaparsanız Gardiyan bonusundan vazgeçin ve 7. seviyede kalın. Daha sonra bütün şampiyonları 2 lvl yaparsanız 8. seviye olup 1 ek alev şampiyonu koyabilirsiniz.

Hyper Roll Işıkları

TFT en iyi komp

Bu komp 6 Işığın verdiği bonus ile hem canını çok hızlı bir şekilde dolduruyor hem de yüksek saldırı hasarlarına ulaşıyor. Hyper Rolling taktiğini kullanarak erken seviyelerde Vayne ve Nasus’u 3 lvl yapmaya odaklanılıyor. Yapılması şart değil. TFT en iyi komp sıralamasında birinci sırada yer alıyor.

Takım Açıklaması

Yorick kilit karakterlerinizden bir tanesini itemlerinizi Yorick üstündede biriktirebilirsiniz. Master Yi’yi ışık yaparsanız kazanma ihtimaliniz bir hayli artar.

Ne zaman Yapılır

Kayalıklara kadar yüksek miktarda Vayne ve Nasus bulduysanız bu kompu yapabilirsiniz. Atlı karınca turlarında Spatula almalısınız.

Erken Oyun

Bulduğun tüm Işık şampiyonlarını alın. Seviye sakın basmayın çünkü hyper rolling taktiğini yapacağız.

Orta Oyun

6. Seviye de tüm karakterleriniz 2 lvl olmadan 7. seviyeye geçmeyin.

EK TAVSİYELER

Master Yi bulduğunuz zaman Jax ile yer değiştirin. Eğer Nasususun 3 lvl değilse Nasus ile yer değiştirin. Karşıda çok fazla Sihirbaz varsa Kindred yerine Janna koyabilirsiniz.

Hyper rolling taktiği olmadan da bu komp yapılır. Erken oyunda ekonomiyi sağlam tutup hızlıca 8. seviyeye gidiyoruz. Orada bulmamız gerekenleri erken bularak oyunu kazanabiliriz. Kilit karakterlerinizden biri Yorick.

Buzul Gözüdönmüş Zehir Yırtıcı

TFT en iyi komp

Bu komp son zamanlarda çok popüler oldu. Olaf rakibi donduruyor ve zehir heroları rakiplerinin manalarını kırıyor. Bu komp Sihirbaz ve Zed Komplarına karşı inanılmaz güçlü. Bana kalırsa oynaması en eğlenceli TFT en iyi komplarından bir tanesi.

Takım Açıklaması

Kog’Maw 3 yıldız, Olaf ya da Singed sizin taşıyıcılarınız. Herhangi birine odaklasanızda kazanırsınız. Ayrıca bu kompun çok alternatifi var. Kristal – Yırtıcı – Zehir gibi.

Ne zaman Yapılır

Erken oyunda Yırtıcıları ve Gözüdönmüşleri bulduysanız ve haritanız Alev Haritasıysa düşünmeden yapabilirsiniz.

Erken Oyun

Çok fazla Kog’Maw bulduysanız paranızı saklayın ve kayalıklardan sonra hyper rolling taktiğini kullanın. 3 yıldız Kog’Maw oyunu taşır.

Orta Oyun

Gözü Dönmüşler orta oyunda çok güçlü. Eğer 1 lvl olaf bile bulduysanız itemleri koymaktan çekinmeyin.

EK TAVSİYELER

İlk olarak eşyaları Kog’maw’a göre alın daha sonra Olaf bulursanız ona göre itemlerinizi şekillendirin. Eğer 3.Kog’maw yaparsanız hiç düşünmeden itemleri yapıp verin.

Eğer oyunda Yırtıcılar çok güçlü onun için paranızı harcamadan hızlıca 8. seviyeye gidin.

Sihirbaz Ayı

TFT En iyi Komp 9.23 Meta Comps Set 2

Büyücüler, değişik komplarla çok fazla sayıda test gördüler. Brand hyper rolling olmayan Sihirbaz takımın açık ara taşıyıcısıdır. Sihirbaz Şapkası Annie’ye oyuna 2 tane Ayı çıkarmasını sağlıyor. Fakat bu şampiyonlar çok özel oldukları için komp esnek değil.

Takım Açıklaması

Şaşırtıcı derecede az sinerjiye sahip olan bu komp, büyücülerin patlama potansiyeline dayanır ve 2 Tibbers takımı tanklar. Annie’deki Sihirbaz Şapkası sadece eğlenceli değil aynı zamanda oldukça da güçlü bir hal alıyor.

Ne zaman Yapılır

Bu komp için 3 yıldız hero veya hyper rolling taktiğine ihtiyacı yok. Eşyalar en önemli faktörler. 1 Spatulayı kesinlikle bulmalısınız. Ve alabildiğiniz kadar Büyük Sopa almalısınız.

Erken Oyun

Maokai, İvern ve Vladimir ile erken oyunu çok rahat atlatabilirsiniz. Ayrıca Syndra Vladimir Taliyah 3lüsü de sizi uzun bir süre götürür.

Orta Oyun

Annie ve Brand Bulasıya kadar Taliyah ve Malphite kullanabilirsiniz. 6. Seviye de 6 Sihirbaz açmak zorunda değilsiniz ama eğer Annie’de Sihirbaz şapkası varsa durmayın açın.

EK TAVSİYELER

3 Sihirbaz ve 6 Sihirbaz arasında çok fazla fark var bu yüzden bu aralığı korumak için orta oyunda farklı herolar kullanabilirsiniz. Annie ve Brand bulduktan sonra takımı 6 Sihirbaza çıkartın.

Dağ ve Orman heroları ile erken ve orta oyunu atlatın daha sonra gerçek kompunuza dönün.

GÖLGE KOLCULAR

TFT En iyi Komp 9.23 Meta Comps Set 2

Maksimum hasar için Kindred kullanan 4 gölge kompunu açın . Ashe, özellikle kristal combo için Taric’i aldığınızda iyi bir ikinci taşıyıcınız oluyor. Oyunun sonlarında, Master Yi 3. taşıyıcınız olacaktır.

Takım Açıklaması

Oyun başında Alev herolarının hepsini alabilirsiniz. Taric ve Ashe Yerine Varus ve Zyra Koyabilirsiniz. Kompun asıl amacı Kindred’in Yüksek hasar vurmasını sağlamak.

Ne zaman Yapılır

Eğer Erken oyunda çok fazla Gözyaşı bulduysanız ve Kindred size geldiyse bu kompu yapabilirsiniz.

Erken Oyun

Bütün Alev herolarının toplayın hyperroling yapmanıza gerek yok ama 6. seviyede durup arama yapmalısınız.

Orta Oyun

Orta oyunda sahada Kindred’in yanında 1 kolcu daha olması gerekiyor. İstediğiniz kolcuyu kullanabilirsiniz. Ama tavsiye edilen Varus ve Ashe.

EK TAVSİYELER

İlk itemleri Kindred için topluyoruz daha sonra kalanlarla Ashe İtem yapacaksınız.

4 Gölge olasıya kadar 2 gölge de kalın. Master Yi bulduktan sonra takım düzenini değiştirin ve Master Yi oyuna sokun. Herhangi bir eşya verebilirsiniz Master Yi için.

Etiketler:, ,