LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri | ALPGAMER

LoL En iyi Oyuncular 2020 – Yaşları ve Yetenekleri

LoL en iyi oyuncu olmak ne demektir ? Bu sorunun cevabı aslında kişinin neye baktığıyla alakalıdır. Bazı insanlar oyun mekaniklerine odaklanır bazıları ise shot callers (oyun içi yönetim) daha önemli olduğunu söyler. Bazıları ise hiç görülmemiş şeyleri yapanları yani metayı kıranları seçer. Ama en iyi oyuncular aslında bunların hepsini bir arada yapabilenlere denir. Buradan ise En İyi Oyuncular Nasıl Oynar ? yazısına gidebilirsiniz. Çok fazla uzatmadan LoL en iyi oyuncular listesi.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

LoL En İyi Oyuncular 2019

10. Mata (LCK – T1) – DESTEK – 25

Mata destek oyun stilini sonsuza kadar değiştiren bir çok şey yaptı. Bunlardan bir tanesini, sadece ADC yi değil tüm takıma support olduğunu gösteren oyunlarıydı. Mata koreden ayrıldıktan sonroa gittiği Royal Never Give Up takımında yabancı dilde yönettiği oyunlar sayesinde tanınırlığı arttı ve bütün takımların istenen oyuncusu oldu.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Çok iyi bir oyun yöneticisi olduğu için daha sonra T1 takımına gitti. 2019 yılında LCK Spring Split’te takımının birinci olmasında büyük katkıda bulundu. Mata farklı şeyler deneyen ve bunlarda başarılı olan bir oyuncu. Bu yüzden son sıradan lol en iyi oyuncular listesine katıldı.

10. CoreJJ (LCS – Team Liquid) DESTEK – 25

CoreJJ, League of Legends kariyerine iyi başlangıç yapmadı. İlk iki yılını Bigfile Mucize, Quvic E-Sports ve Team Dignitas gibi takımlarda ADC oynayarak geçirdi. Samsung Galaxy takımına girdikten sonra destek rolünü geçti ve League of Legends’in en iyi oyuncusu olma yolunda ki ilk adımını attı.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Takım savaşlarını başlatıyor, taşıyıcısı koruyor, haritayı dolaşıyor, yani destek oyuncusunun yapacağı her şeye bir tik işareti bırakıyor. En büyük özelliği ise haritayı tamamen aydınlatması. Çok iyi bir totem atıcı ve temizleyicisi.

9. Wunder (LEC – G2 Esports) – SOLO TOP – 20

Danimarkalı Splyce kadrosunun bir parçası olarak 2016 EU LCS Spring Split’e hak kazandı ve hızlı bir şekilde kendini yetenekli bir Üst koridor oyuncusu olarak tanıttı.2018’de G2 Esports’a katıldığında mekanik yeteneğinin derecesini herkes görmüştü.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Wunder üst koridorun tanımıdır. Şampiyon havuzu çok geniştir ve her şampiyonda da üst düzey oyunlar sergileyebilir. G2 Esports 2018’de kendini çok gösteremedi. Ama Worlds 2018’de takımının en iyi taşıyıcısı oldu. 2019 yılı daha da iyiydi. 2019 LEC Spring Split zamanında kendini En iyi lol oyuncusu olarak kanıtladı. Pyke ile yaptığı hareketler sayesinde takımı ile yüksek dereceler kazandı.

8. Perkz (LEC – G2 Esports) – MİD – ADC – 21

Perkz keskin mekaniklere ve bir seri katil içgüdüsü ile dünyanın en iyi oyuncular listesine girmeyi hakeden isimlerden biri. 2018 yılında en iyi mid oyuncusu olduğunu kanıtladı.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Ama hiç beklenmeyen bir hareket yaparak ADC rolüne geçti. 2019 MSI turnuvasında ADC olarak oynadı. Çok başarılı bir oyuncu olmasının yanında tam bir yaşayan efsane.

7. Tarzan (LCK – Griffin) – ORMAN – 20

Tarzan’ın oyun mekaniği çok iyi olmasa da doğru zamanda doğru yerde olması onu muhteşem bir oyuncu yapıyor. Rakip ormancıyı çok iyi takip ederek, gideceği yerleri önceden kestirerek bir karşı baskın yapma işinde oldukça iyi.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Harita kontrolü üst düzey olan bu oyuncu öldürme konusunda da bir o kadar iyi. Haritayı sadece okumakla kalmıyor aslında bir nevi onu yöteniyor.

6. Deft (LCK – DragonX Busan) – ADC – 23

Deft tam anlamıyla tek kişilik bir ordu gibidir. Mekanik hareketleri üst düzey olması rakibi yok etme arzusuyla birleşince ortaya Deft çıkıyor. Her zaman cesur oyun tarzıyla sürekli olarak rakip takımı savaşmaya zorluyor.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Agresif oyun tarzı iyi olsa da bazı noktalarda bir zayıflık göstergesidir. Yapılamayacak şeyleri denemesi sonucunda çok büyük kayıplar verebilir. Bu bir oyuncu verilmiş mükemmel bir hissiyat olsa da LoL bir takım oyunu olduğu için sadece kendi hareketlerini değil takım arkadaşlarının da hareketlerini düşünmesi gerekiyor.

5. TheShy (LPL – Invictus Gaming) – 19

TheShy en iyi TOP oyuncular eğiticisi gibidir. Oyuncu başladığı 1 dakikadan itibaren rakip takımın TOP oyuncusunu baskı altına alır ve bunu 0 korku ile yapar. TheShy için oyun 2 ye bölünmüştür ölmek ya da öldürmek.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Mekanik yetenekleri çok iyi olduğu için kendine güvencesi de bir o kadar yüksek. Ayrık ittirme de bir usta olduğunda 2 vs 1 ler onun için çocuk oyuncağı gibidir.

4. Caps (LEC – G2 Esports) – MİD – 19

EU LCS’e ilk girişinde kendisinin ne kadar yetenekli olduğunu yaptığı mekanik hareketlerle gösterdi. Yeteneği o kadar eziciydi ki tek başına rakip öldürmesi kaçınılmazdı. Orta koridoru çok rahat bir şekilde domine ediyordu. Eğer onu tek başına bıraksanız bile bir oyunu kazanacak kadar yetenekliydi bu yüzden FNATIC takımı ile aldığı 2. lik madalyası ona yetmedi ve 2019 yılında G2 takımına katıldı. Burada ilk kupasını almak istiyor.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

3. Uzi (LPL – Royal Never Give Up) – ADC – 22

Uzi mekanik yetenekleri ve mental olarak sakinliği ile kendini ön plana çıkartan bir oyuncu. En iyi ADC olarak adlandırılan Uzi, Takım savaşlarında kendisine bulduğu konumlar ile ünlenmişti. Çok iyi yer tutarak rakiplerinin ona ulaşmasına asla izin vermiyordu. Hastane ve sağlık problemleri yüzünden performansında düşüklükler olsa da her zaman çok iyi oyunlar ortaya koydu. Şuan ki takımı ile Royal Never Give Up şüphesiz tek hedefi 1. olmak.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

2. Rookie (LPL – Invictus Gaming) – MID -22

Rookie aslında koreli bir paralı asker gibi. Çok yetenekli bir oyuncu olduğu için takımlar peşinden koşuyor. Buda onun maliyeti arttırıyor. Yeteneği o kadar üst düzeydi ki turnuvalarda rakibiyle oynamıyor sadece dalga geçiyordu.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Oyuncunun tek hedefi takım arkadaşlarını başarıya ulaştırmak. Bu yüzden elinden gelenin fazlasını yaptığını her zaman oyunlarında göstermiştir. IG takımının hezimetli yenilgisinde bile çok iyi oyunlar ortaya koydu.

1 – Faker (LCK – SKT T1) – MID – 23

Tek bir kelime bir yazmaya gerek yok. Sadece bir video ile bitirmek istiyorum.

LoL En iyi Oyuncular 2020 - Yaşları ve Yetenekleri

Kaynak Yazı

Benim Görüşüm

Oyunu iyi oynamalarının yanı sıra harita kontrolü ve oyun bilgileri çok yüksek. Hangi şampiyonun ne kadar güçlü olduğunu onlara karşı yapabilecekleri oyunları daha önceden kafalarında kuruyorlar. Hepsinin oyun stili farklı ve bu da onları eşsiz yapıyor.

Yorum Bırak